Máj-Jún

Enviráčik » 2017/2018 » Máj-Jún

• dvor.jpg

Aktivita 1

1.                  Téma: Náš školský dvor je tým najkrajším školským dvorom!

Úloha:             Vysadiť nové rastlinky, kvietky do kvetináčov na terase triedy Sovičky.

Realizácia:       Deti sa aktívne zapoja do výsadby nových kvetov do veľkých kamenných kvetináčov na terase triedy Sovičky.

Deti sa budú pravidelne o kvietky starať – polievať ich, kontrolovať, ....

• Slnko.jpg

Aktivita 2

2.                  Téma: Slnko a Zem

Úloha:             Oboznámiť deti so slnečnou sústavou.

Realizácia:       Pomocou odborných kníh, encyklopédií, prípadne formou prezentácie na interaktívnej tabuli deti oboznámiť s ohľadom na vek s existenciou slnečnej sústavy.

Vytvoriť s deťmi maketu slnečnej sústavy.

• ohen.jpg

Aktivita 3

3.                  Téma: Slnko – vie darovať i brať

Úloha:             Dozvedieť sa čo najviac o Slnku.

Realizácia:       Formou výkladu deti oboznámiť so Slnkom – bez Slnka by nebol život na planéte Zem. Slnko však dokáže spôsobiť i úpal, spálenie kože či dokonca požiar.

Formou pokusu s lupou a slnečným žiarením ukážka sily Slnka – vznik ohňu.

• slnko.jpg

Aktivita 4

4.                  Téma: Ako ten čas letí

Úloha:             Na meniacom sa tieni zistiť ako plynie čas.

Realizácia:       Formou výkladu a názornej ukážky pomocou lampy a nepriehľadného predmetu oboznámiť deti s tieňom.

Pri pobyte vonku si ukázať aký tieň vrhá naše telo.

Vytvorenie jednoduchých slnečných hodín -  sledovanie pohybu tieňa v priebehu dňa.